Bratislavčanov a Popradčanov delí od postupu už iba krok

04.04.2021

Záver týždňa nám priniesol ďalšie pokračovanie štvrťfinálových sérii, v ktorých favoriti potvrdili svoje role a pomaly sa nám tak začína rysovať zloženie semifinálových dvojíc. Zo štyroch sérii sú totižto až tri skoro uzavreté. Dnes sa k postupu výrazne priblížili „belasí“ a „kamzíci“.

HK Nitra – HC Slovan Bratislava 2:3 (0:0, 1:2, 1:1), stav série: 0:3

Góly: 35. Finlay (Žitný, Hrnka), 43. Slovák (Tvrdoň) – 25. Ališauskas (Matoušek), 35. Šišovský (O´Donnel, Maier), 55. Harris (Buček, Gašpar). Rozhodovali: Adamec, Žák – Jedlička, Frimmel, strely: 38:35, vylúčenia: 7:10 na 2 min (Matoušek 10 min. za vrazenie na mantinel), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

HK Nitra: O´Connor – Mezei, Bodák, Švarný, Nemec, Ege, Pupák, Vitáloš, Drábek – Tvrdoň, Slovák, Holešinský – Finlay, Hrnka, Žitný – Bajtek, Kollár, Fominykh – Šiška, Šťastný, Minárik

HC Slovan Bratislava: Parks – Meszároš, Štajnoch, Sersen, Ališauskas, Maier, Brodzinski, Jendek, Valach – Gašpar, Harris, Buček – Šišovský, Kytnár, O´Donnell – Rapáč, Zigo, Matoušek – Kundrik, Bortňák, Lukošik

Už pri rozkorčuľovaní sme mohli na ľade vidieť nezvačajnú šarvátku, čo vyústilo do nervóznej prvej tretiny na oboch stranách. V strednej časti sa už konečne začal hrať hokej a na jej konci bolo skóre 1:2. V záverečnej časti sa domácim podarilo vyrovnať, avšak Slovan na to našiel odpoveď a necelých šesť minút pred koncom duelu rozhodol o tretej výhre „belasých“ Brant Harris.

HC 07 Detva – HK Poprad 1:2 (0:2, 1:0, 0:0), stav série 0:3

Góly: 39. Klíma (Rymsha, Cox) – 20. Haščák (Drgoň, Livngston), 20. Mashinter (Dalhuisen, Zagrapan). Rozhodovali: Lokšík, Tvrdoň – Gegáň, Vyšný, strely: 23:25, vylúčenia: 6:8 na 2 min (Čacho 10 min. za nešportové správanie a Haščák 10 min. za bitku), presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, bez divákov

HC 07 Detva:  Lazušin – Rais, King, Rymsha, Gachulinec, Lalík, F. Fekiač, Jendroľ, Turan – Cox, Čacho, Charbonneau – Askarov, Downing, Sýkora – Žilka, Magdolen, Ľupták – Ščurko, V. Fekiač, Klíma

HK Poprad: Vošvrda – Drgoň, Brejčák, Višnevskij, Dalhuisen, Ulrych, Hudec, Kramár, Jevoš – Matúš Paločko, Skokan, Haščák – Tavi, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Handlovský – Mešár, Matej Paločko, Mashinter

Úvod zápasu lepšie vyšiel domácim, no paradoxne dvomi zlepenými presilovkovými gólmi sa v závere prvej tretiny dostali do vedenia „kamzíci“. Na úzkom klzisku v Detve sa ani jednému tímu nedarilo presadiť v hre päť na päť a skóre stretnutia uzavrel tiež v početnej výhode Klíma. Síce sa „medvede“ v záverečnom dejstve mohutne snažili o vyrovnanie, avšak popradská defenzíva im nedovolila vsietiť vyrovnávajúci zásah, a tak si hostia vybojovali sériový mečbal.

autor: Kamil Schreiber | grafika: Kristína Prievalská